Kullanıcı Girişi
Duyurular
Kariyer ve Motivasyon
BENGİ Projesi kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren, kişisel gelişim ve motivasyon temalı geçmişte gerçekleştirilmiş konferans kayıtlarının eğitim-öğretim süreçlerinde kullanılması amaçlanmaktadır.
9.10.2018 14:00:00

Yeni Projeler Yayında
Proje veritabanına okullarımızdan gelen örnekler eklenmiştir.
5.12.2016 10:35:00

Yayındayız
www.hedefne.com adresinden yayına başladık.
18.11.2016 18:30:00

hedefne.com
İlçemiz genelinde yapılan anket neticesinde sitemizin adı Dursunbey İmam-Hatip Ortaokulu'ndan Hüseyin ŞAHİNER'in önerisi olan "hedefne.com" oldu.
18.11.2016 14:00:00

TÜRKÜLERLE TERAPİ

İlgi Alanı: MÜZİK
Yaş Aralığı: ORTAÖĞRETİM
Kişi/Grup Sayısı: 10-15

Amaç: Popüler kültürün genç nesil üzerindeki olumsuz etkisini görmek; unutulan geleneksel müziğimizi tanıtmak ve rehberlik çalışmalarını sanatsal ortamda gerçekleştirmek.

Özet: Türküler seçildikten sonra ozanların hayatı ve türkülerin hikayeleriyle çarpıcı bilgilere yer verilir. Dekor ve makyaj desteğiyle hikayeler canlandırılır. Olay örgüsü öne sürülen fikirlerle değiştirilerek, türkülerdeki kahramanların duygusunda nasıl bir değişiklik yaratacağı sorgulanarak ve öğrencilerin tekrar kendi hikayelerini canlandırmaları sağlanır. Öğrencilerden proje çalışmaları ilerledikçe, duygularını ifade etmekten çekinmeyen, uygun gördüğü yerde evet veya hayır diyebilen, hedef belirleyerek başarılarını daha yukarılara taşımaya çalışan, başarısızlıklarının sorumluluğunu üstlenen, özgüveni yüksek bireyler olmaları beklenir.

Uygulayanlar
Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Sağırlar İlk/Ortaokulu
Yorumunuz:
İsim Soyisim:
Kurumunuz:
Fotoğraf:
YORUMLAR
Bu sayfa Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro tarafından yönetilmektedir. ©Talip EREN