Kullanıcı Girişi
Duyurular
Kariyer ve Motivasyon
BENGİ Projesi kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren, kişisel gelişim ve motivasyon temalı geçmişte gerçekleştirilmiş konferans kayıtlarının eğitim-öğretim süreçlerinde kullanılması amaçlanmaktadır.
9.10.2018 14:00:00

Yeni Projeler Yayında
Proje veritabanına okullarımızdan gelen örnekler eklenmiştir.
5.12.2016 10:35:00

Yayındayız
www.hedefne.com adresinden yayına başladık.
18.11.2016 18:30:00

hedefne.com
İlçemiz genelinde yapılan anket neticesinde sitemizin adı Dursunbey İmam-Hatip Ortaokulu'ndan Hüseyin ŞAHİNER'in önerisi olan "hedefne.com" oldu.
18.11.2016 14:00:00

KÜRESEL VİCDAN MÜMKÜN MÜ?

İlgi Alanı: TÜRKÇE- EDEBİYAT
Yaş Aralığı: ORTAOKUL-LİSE
Kişi/Grup Sayısı: 20-25

Amaç: Suriye(Terör), Filistin(İsrail), Doğu Türkistan(Çin) gibi dünya mazlumlarının mağduriyetlerinin nasıl giderilebileceği hakkında fikir üretmek.

Özet: Hayatlarımıza etki eden faktörler sadece kendi ülkemizden kaynaklanmıyor. Vatandaşlık bağı ile bağlı olmadığımız milyarlarca insanın tercihlerinin, eylemlerinin hayatlarımız üzerinde etkisi de hızla artıyor. Bu durumla nasıl başa çıkacağız? Uzaklardan esen rüzgarların keyfine bırakılmış çaresiz yapraklar mı olacağız, yoksa asgari bir küresel mutabakat, bir tür küresel vicdan oluşmasına destek mi vereceğiz? Bu konuları sınıf ortamında nasıl işleyebiliriz? Fikir kulübü oluşturularak yukarıdaki sorulara ve buna benzer sorulara cevap aranır. Konuyla ilgili web taraması yapılarak ilgili belgeseller bulunup birlikte izlenebilir. (Jan Yi'nin belgeseli)

Uygulayanlar
Yorumunuz:
İsim Soyisim:
Kurumunuz:
Fotoğraf:
YORUMLAR
Bu sayfa Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro tarafından yönetilmektedir. ©Talip EREN