Kullanıcı Girişi
Duyurular
Kariyer ve Motivasyon
BENGİ Projesi kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren, kişisel gelişim ve motivasyon temalı geçmişte gerçekleştirilmiş konferans kayıtlarının eğitim-öğretim süreçlerinde kullanılması amaçlanmaktadır.
9.10.2018 14:00:00

Yeni Projeler Yayında
Proje veritabanına okullarımızdan gelen örnekler eklenmiştir.
5.12.2016 10:35:00

Yayındayız
www.hedefne.com adresinden yayına başladık.
18.11.2016 18:30:00

hedefne.com
İlçemiz genelinde yapılan anket neticesinde sitemizin adı Dursunbey İmam-Hatip Ortaokulu'ndan Hüseyin ŞAHİNER'in önerisi olan "hedefne.com" oldu.
18.11.2016 14:00:00

DÖRT DUYUM DAHA VAR

İlgi Alanı: İŞARET DİLİ EĞİTİMİ
Yaş Aralığı: LİSE
Kişi/Grup Sayısı: 15-20

Amaç: Türkiye’de ilk kez meslek lisesi öğrencilerinin işaret dili eğitimi alma yoluyla mesleki donanımlarının arttırılmasını sağlamak ve aynı zamanda işitme engelli bireylerin hizmet alma düzeylerinin de artırılmasını sağlamak.

Özet: Öğrenciler sertifikalandırılmış işaret dili eğitimi alırlar ve bedensel engellilerin deneyimlerine karşı duyarlılık geliştirirler. Öğrenciler, işitme engellilerle ilgili motivasyon ve bilinçlendirme çalışmasına ve 120 saatlik eğitim programına katılırlar. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikasyon sürecinde sınava tabi tutularak eğitimlerini tamamlarlar. Ek olarak, öğrenciler,çalışmalarını sezon sonunda yapılan gösteriyle farklı paydaşlara sunarlar. Çalışmanın engelli çocukların eğitim hizmeti alabilmeleri ve sorunları konusunda toplumsal duyarlılık geliştirmede etkili olacağı düşünülüyor.

Uygulayanlar
Yorumunuz:
İsim Soyisim:
Kurumunuz:
Fotoğraf:
YORUMLAR
Bu sayfa Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro tarafından yönetilmektedir. ©Talip EREN