Kullanıcı Girişi
Duyurular
Kariyer ve Motivasyon
BENGİ Projesi kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren, kişisel gelişim ve motivasyon temalı geçmişte gerçekleştirilmiş konferans kayıtlarının eğitim-öğretim süreçlerinde kullanılması amaçlanmaktadır.
9.10.2018 14:00:00

Yeni Projeler Yayında
Proje veritabanına okullarımızdan gelen örnekler eklenmiştir.
5.12.2016 10:35:00

Yayındayız
www.hedefne.com adresinden yayına başladık.
18.11.2016 18:30:00

hedefne.com
İlçemiz genelinde yapılan anket neticesinde sitemizin adı Dursunbey İmam-Hatip Ortaokulu'ndan Hüseyin ŞAHİNER'in önerisi olan "hedefne.com" oldu.
18.11.2016 14:00:00

EKOLOJİK OKUR YAZARLIK ATÖLYESİ

İlgi Alanı: RESİM-FEN VE TEKNOLJİ
Yaş Aralığı: ORTAOKUL - LİSE
Kişi/Grup Sayısı: 15-20

Amaç: Gezegenimizdeki yaşamı mümkün kılan doğal sistemleri anlama becerisini kazandırmak. Bu beceriyi sürdürülebilir topluluklar olma yolunda kullanmaktır.

Özet: Ekolojik okuryazarlık atölye çalışmasının ilk bölümü; ekolojik okuryazarlığı, doğanın temel ilkelerini, günlük yaşamımızla doğa arasındaki ilişkiyi ve ekolojik okuryazar olma yolunda ne tür adımlar atabileceğimizi, tartışabileceğimiz bir sunumla başlar. İkinci bölümde ise ekolojinin temel ilkelerine değinilir ve gruplar halinde doğada her şeyin birbirine bağlı olduğu, her şeyin bir yere gittiği, hiçbir şeyin sonsuz olmadığı ve son sözü her zaman doğanın söylediği resmedilir. Grupların resmettikleri ilkeleri sunmasıyla birlikte atölye çalışması sonlandırılır.

Uygulayanlar
Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yorumunuz:
İsim Soyisim:
Kurumunuz:
Fotoğraf:
YORUMLAR
Bu sayfa Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro tarafından yönetilmektedir. ©Talip EREN